(068) 000 00 68
USD: 26.3357
EUR: 26.3357

Не все заміське житло однаково корисне. Як впливають транспорт, екологія та соціальні зв’язки.

foto3_7b63b

 

Будівництво великих заміських житлових комплексів вже стало помітною тенденцією у Львові та багатьох інших містах України. Це можуть бути як котеджні містечка, так і житлові комплекси середньої поверховості. Вони стають все більш популярними, адже дозволяють поєднувати ділові та соціальні можливості життя у місті з екологічністю та спокоєм заміського побуту. Але чи все заміське житло є однаково корисним та зручним для його мешканців? Давайте спробуємо розібратися разом.

 

Транспортна доступність

dutchcycling

Один з перших важливих моментів, на який звертає увагу кожен, хто обирає житло поблизу міста, це транспортна доступність. Радість проживання у затишному будинку за містом буде тривати недовго, якщо для добирання на роботу доведеться щоденно витрачати час у кілометрових заторах чи витрясати душу на розбитому асфальті сільських доріг. Звісно, розбиту дорогу можуть підлатати, однак неоптимальне розташування вже не покращити. До того ж, слід розуміти, що будівництво кожного наступного котеджного містечка поряд буде збільшувати навантаження на транспортну мережу, якщо у добиранні із пункту А до пункту Б орієнтуватися лише на приватний транспорт. Саме тому варто звертати увагу на близькість приміського громадського транспорту та залізничних станцій та зручність добирання до них. Так, для кожного, хто користувався вітчизняним громадським транспортом, ця порада може звучати дещо дивно, однак все ж завжди краще мати декілька доступних опцій, ніж лише одну. До того ж досвід більш розвинених західних країн показує, що впровадження якісного громадського транспорту зменшує затори на вулицях та робить середовище більш комфортним та безпечним, а це саме те, що всім нам потрібно.

Пересування всередині самого комплексу має бути облаштоване таким чином, щоби бути максимально безпечним та безбар’єрним. Безпечним настільки, щоби можна було спокійно випускати дитину гуляти саму надворі та не переживати за неї.

 

Різноманітність функцій

Для того, щоби стати повноцінним місцем для життя, кожен новий район та комплекс повинен бути наповненим різноманітними функціями, а не являти собою осучаснену версію спального району, де мешканцям абсолютно немає чим себе зайняти і вони змушені виїжджати назовні не лише на роботу, а й за послугами, культурою, розвагами та спортом.

Якщо під час приготування салата до вечері раптом виявиться, що у холодильнику закінчилися оливки, то добре коли їх можна купити у магазині поряд, а не сідати через це у машину та їхати за ними у місто чи сусіднє село.

Той самий принцип повинен діяти і у інших аспектах. Так само у межах пішої доступності потірібні кафе та інші комерційні заклади, аптеки, спортивні та дитячі майданчики та інші важливі та потрібні речі.

Звісно, ніхто не заборонить мешканцям при бажанні їхати у місто на прогулянку чи закупи, але їх має спонукати до цього саме бажання, а не порожнеча та безвихідь середовища довкола них.

 

 

Громадські простори, спілкування та добросусідство.

20120825_hs_normal_0272

Всі перераховані вище пункти дуже важливі, однак вирішальним в кінцевому підсумку може стати людський фактор, адже місце формують люди. Саме тому хороший житловий комплекс повинен мати у собі не лише якісні помешкання, але й створювати можливості для спілкування та дозвілля мешканців між собою, без чого важко сподіватися на створення сильної та дружньої громади. Для цього потрібні затишні та безпечні громадські простори у пішій доступності, де можна погуляти з дітьми чи зустрітися з сусідами, які завдяки такому спілкуванню з часом можуть стати вашими друзями.

Без цього, якщо довкола будуть самі лише житлові будинки, кожна сім’я закриватиметься у власному будинку і зав’язати соціальні зв’язки із сусідами стане значно складніше. Таке поселення ризикує так і залишитися набором розрізнених сімей, де мало хто навіть знатиме імена своїх сусідів та їхніх дітей.

Окрім іншого, створення тісних соціальних зв’язків за допомогою простору важливе ще й з точки зору безпеки, адже там, де сусіди знають одне одного у обличчя та по іменах, стає значно складніше для злочинців робити різні незаконні речі. До того ж, наповнений людьми простір значно безпечніший за порожній та безлюдний завдяки все тому ж соціальному контролю.

Ось такі важливі моменти ми би хотіяли окреслити сьогодні. Звісно, цей список можна продовжити і давайте зробимо це спільно – розкажіть у коментарях, що із перерахованого найважливіше саме для вас? А можливо це щось зовсім інше?